Славица Ангелова од Струмица ,,растури” на сцената на „Ѕвездите на Гранд“ и го освои жирито (видео)

2665

20 годишната струмичанка Славица Ангелова го осови жирито на балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд” откако имаше одлична интерпретацијата на песните „Брод што тоне“ од Тамара Тодевска и „Хајде мала доџи“ од Парни Валјак. Таа ги доби сите можни гласови од жирито во првиот круг а за ментор го избра Џоле.

„Се двоумам меѓу Џоле и Марија. Тешко е многу, многу ми е тешко… Го избирам Џоле“ – кажа Славица, а Џоле не го криеше своето задоволство што ова талентира девојка го избра баш него за ментор.

Славица Ангелова е студент по медицина а своевремено беше дел од шоуто ,,Некои нови клинци” на Гранд продукција

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.