Се испитуваат причините за пожарот во барака која се користела како столарска работилница во Струмица

299

Вчера попладне околу 15 часот на улицата „Ристоман Попчевски“ во Струмица изгоре столарска работилница. Причинета е значителна материјална штета, а од пожарот нема повредени. Како што информираше ТППЕ Струмица, во гаснењето учествувале две против пожарни возила и шест пожарникари.

Според информацијата од струмичките пожарникари столарската работилница била сместена во дрвена барака која од пожарот е целосно изгорена. Во текот на вчерашниот ден увид увид извршија и надлежните за да ги причините како настанал пожарот во дрвената барака .

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.