Се асфалтираа улици во Радичево а деновиве и во Дукатино, објави градоначалникот Марјан Јанев (фото)

1523

Градежна механизација на Пешо Инженеринг деновиве пристапи кон изградба и асфалтирање на две улици во населеното место Радичево како дел од Програмата за изградба на локални патишта и улици на општината за минатата 2020 година. Станува збор за улици во должина од 150 и 140 метри со кои значително ќе се подобрат условите за живот во ова ридско планинско населено место. Двете улици се детектирани како потреба од самите граѓани на Радичево велат од општината

Овие две улици во населеното место Радичево се дел од Програмата за минатата година со вкупно 21 улица кои ќе бидат изградени во населените места на општина Василево а средствата се обезбедни од буџетот на ова локална самоуправа

,,Во наредните денови наредно населено место каде ќе се работи инфраструктурно на терен е село Дукатино, се со цел во текот на наредниот период да се реализират сите улици од програмата за изградба на улици и патишта за 2020 година. На овој начин го подобруваме пристапот на граѓаните до своите домаќинства,, стои во објавата на градоначалникот Марјан Јанев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.