Сања Димова од Струмица го воодушеви жирито на ,,Ѕвездите на Гранд’’, за ментор ја доби Цеца

6969

Струмичанката Сања Димова која има 20 години и студира музичка академија го воодушеви жирито на музичкото балканско шоу ,,Ѕвездите на Гранд’’ . На ова натпреваруање, во првиот круг Димова се престави со песните ,, Судбо моја’’ и ,,Опет имам разлога да живим’’ и освои пет гласа од жирито и еден од продукцијата пренесува порталот www.grand.online и таа во иднина ќе работи во тимот на Цеца бидејки ја доби за ментор.

Поддршка на Сања во бекстејџот биле нејзините родители Билјана и Борис кои се преставени како познати вокали во Македонија, па жирито сугерирало да бидат повикани во шоуто на Жика ,, Никад није касно,, откако тие запееле зад сцената.

извор https://grand.online/

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.