Радовишки Детонит Плачковица ги почна подготовките за пролетниот дел во кој ќе се борат за Прва лига

289

Радовишки Детонит Плачковица ги почна подготовките за пролетната полусезона од Втората македонска фудбалска лига, каде за прв притивник ќе ја има струмичка Беласица. Подготовките ги започна со новиот стратег Иван Варадиновски, откако Горан Здравков го презеде кормилото на Брегалница од Штип.

,,Алпај Јусуф и Богдан Велиновски беа претставени како први зимски засилувања за Детонит Плачковица, а како што најавуваат од клубот во пролетниот дел ќе продолжат да се борат за историски влез во Првата македонска фудбалска лига. Во следниот период Детонит Плачковица треба да објави уште неколку засилувања со кои клубот е во моментални преговори,, пренесе Мнет телевизија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.