Провокативната Гавазова српскиот пазар ќе го освојува со новиот сингл ,,Намачкана„

1411

Струмичанката Сузана Гавазова  се пробива на српскиот пазар. Откако постигна одличен успех со синглот  “Хало” за кој има и истоимен видео спот, атрактивната Сузе за српскиот пазар сними нов спот за песнаа наречена како “Намазана” (“Намачкана”). Спотот  се снимал во Белград со  екипа од “НН Медиа продукција” а официјалната промоција се очекува да биде за десетина дена. Песната ,, Намазана’’  е на Саша Диниќ а текстот на Ана Диниќ

Во спотот Гавазова е ултра модерно облечена и нашминкана и еротски вкусно разголена и провокативна. Сузана Гавазова откако се омажи со босанецот Јасмин и има две ќерки постојано е на релација Шведска, Босна и Македонија а пред велигденските празници најавува две новокомпонирани македонски песни .

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.