МВР: Приведен дилер од Гевгелија, пронајдена дрога

1935

Вчера околу 16.20 часот во Гевгелија во рамки на оперативна акција од полициски службеници од ОВР Гевгелија- Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје, по претходно обезбедена судска наредба, е лишен од слобода И.Д.(30) од Гевгелија.

Како што соопшти МВР лицето е приведено бидејки во неговиот дом и помошни простории во Гевгелија и во патничко моторно возило “фолксваген туран“ со гевгелиски регистарски ознаки се пронајдени: прашкаста материја, тврда материја, 11 таблети, 98 капсули, банкноти со остатоци од прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.