Приведен гевгеличанец, во неговиот дом пронајдена импровизирана лабораторија со канабис

4825

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи вчера попладне го лишиле од слобода Р.Ј.(27) од Гевгелија затоа што кај него биле пронајдени и одземени марихуана, грутчеста и прашкаста кафеава материја и поголем износ на пари.

Како што соопшти МВР, малку подоцна со судска наредба бил извршен претрес во неговиот дом во Гевгелија, при што биле пронајдена импровизирана мини лабораторија со саксии со канабис, како и марихуана и семки од канабис.

,,Пронајдените предмети се предадени за вештачење, а по целосно документирање на случајот, заедно со кривичната пријава, ќе биде изведен пред судија на претходна постапка,, се вели во соопштението од МВР.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.