Полицијата приведе жител на Гевгелија оти во неговиот дом пронашла марихуана – најави пријава

1155
МВР денеска инофмираше дека попладнево од слобода лишиле 34 годишен жител на Гевгелија бидејки во неговиот дом била пронадјена и одземена марихуана откако преходно извршиле претрес со судска наредба. Како што стои во информацијата лицето било приведено во Полициската станица Гевгелија и против него ќе биде поднесена соодветна пријава
,,Денеска(06.05.2021) во 13.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода З.Ч.(34) од Гевгелија. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава,, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.