Победничката на „Гранд“ Славица Ангелова се дружеше со децата со Даунов синдром во Струмица

639

Победничката на „Гранд“, Славица Ангелва го посети Клубот на деца и младинци со Даунов синдром, „Деца на сонцето“ во Струмица. Повеќе од три часа се дружеа, пееја, играа и цртаа при што со Верче го прославија 16-от роденден и ја изненади со торта.

Славица рече дека убаво се забавувала и дека наскоро планира повторно да ги посети. Од клубот и се заблагодарија и ѝ посакаа успешна кариера, а децата покажаа дека секогаш ќе ја бодрат и дека наскоро очекуваат да ги слушнат нејзините нови песни.

фото www.strumicanet.com

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.