Пандев го продава својот ,,свет’’ дрес, парите ќе ги донира во борбата против КОВИД – 19 во земјава (видео)

2763

Струмичкиот интернационалец кој настапува за Џенова и капитен на македонската фудбалска репрезентација се вклучи во глобалната акција за аукција на дресови од познати фудбалери каде собраните средства ќе одат во борбата против коранавирусот. Тој на својот инстаграм профил објави дека го дава својот свет дрес од репрезентативниот јубилеен 100 ти меч Македонија -Летонија а парите ќе ги донира во ГОБ ,,8 ми Септември ’’ во Скопје при што повика да донираат и други лица

,,„Овој свет дрес од мојот стоти настап за Македонија решив да го донирам и да помогнам во борбата со Ковид-19…Со донирање на 5 или повеќе евра заедно да помогнеме на болницата „8-ми Септември“ во Скопје“, напиша Пандев на инстаграм инаку сопственик на прволигашот ФК ,,Академија Пандев’’ од Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.