Пандевци со уште едно реми на подготовките во Турција, без голови со руски прволигаш (фото)

626

Академија Пандев ремизираше против рускиот прволигаш Советов Самара на подготовките за вториот дел од сезоната. Двата тима одиграа без голови. според информациите Академија Пандев играла далеку подобро во вторто полувреме кога шансите за гол не ги искористија, Пандев, Велинвоски и Ѓеориев

За составот од Струмица тоа е второ реми на пријателските натпревари по победата над Беласица од 4-0, ремито со Нови Пазар (1-1) и поразот од Лапи во претходниот натпревар.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.