Општина Струмица по пат на електронско јавно наддавање ќе издаде под закуп шест деловни простории

1089

Општина Струмица по пат на електронско јавно наддавање  ќе издаде по закуп деловен простор во времетраење од четири години од денот на потпишувањето на Договорот за закуп со најповолниот понудувач. издавањето е согласно донесена одлука на Своетот на општината. Според објавената информација ќе се издава деловен простор во населените места Добрејци, Банско, Куклиш и Муртино

Според објавените податоци за деловниот простор кој ќе се издава под закуп од страна на Комисијата за движни и недвижни ствари на општина Струмица, површините на просториите се движат од 12 до 494 квадратни метри и во зависност од квадратурата различни се почетните цени за закуп.

Пријавите се доставуваат најдоцна до 4 ти мај додека електронското јавно наддавање ќе биде на 6 ти мај на платформата на ЗЕЛС www.e-stvari.mk. Објавата и условите кои се може да се пријави и каде се наоѓа деловниот простор може да се види ТУКА

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.