Општина Струмица асфалтираше улици во Банско – Јаневски најави канализација и подобро водоснабдување (видео)

1177

Согласно гродишната програма за изградба и реконструкција на локални патишта и улици, денес во населеното место Банско се асфалтираа улици а градоначалникот Јаневски најави и улици во Свидовица и Сачево. Како што истакна градоначалникот Јаневски идната година ќе почнат и активностите за изведба на канализација и подобрување на водоснабдувањето во ова населено место бидејки проектите се завршени а се бараат средства за нивна реализација

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.