Општина Василево и ЈПКД Турија тампонираа улица во општинскиот центар Василево

487

ЈПКД „Турија“ Василево по налог на општина Василево вршеше насипување и тампонирање на една од неасфалтираните улици во населеното место Василево, информираа од општината. Како што наведуваат од таму,  за реализација на оваа активност, која опфаќа пополнување на дупките со чакал и тампонирање на улицата во целата должина,  биле употребени се  околу 15 м3  чакал.  

На лице место  беше и градоначалникот на општина Василево Славе Андонов,  кој направи увид во текот на денешната активност, која е само една од низата активности од комуналната  сфера, со која  директно се влијае врз подобрување на секојдневното живеење на граѓаните од општина Василево.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.