ОК Струмица Никоб организира меѓународен турнир по повод „75 години одбојка во Струмица“

567

ОК Струммица Никоб во пресрет на мечот од Лигата на Шампионите а по повод ,,75 години одбојка во Струмица”, организира меѓународен турнир на кој ќе учествуваат четири екипи. На турнирот освен македонскиот шампион ќе учествуваат и Будва од Црна Гора, СЦМ Крајова од Романија и МОК Раднички од Србија.

,,75 години традиција, 75 години одбојка во Струмица. Создаваме бренд за препознавање и почит на Македонската одбојка. По тој повод ОК Струмица Никоб ви претставува еден квалитетен турнир со екипи од европски шмек,, објави македонскиот шампион

Мечевите се играат во салата Парк во Струмица. Турнирот го отвораат домакините со црногорците во 17:30 часот . Утре (петок) во 17:30 часот ОК „Струмица Никоб“ ќе игра со „СЦМ Крајова“. Во сабота во истиот термин е натпреварот помеѓу ОК „Будва“ и „СЦМ Крајова“, а во 20:00 часот ќе играт СПД МОК „Раднички“ и ОК „Струмица Никоб“. На 11-ти Септември од 17:00 часот е последниот натпревар од овој турнир по повод големиот јубилеј, а ќе играт СПД МОК „Раднички“ и „СЦМ Крајова“.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.