Одлична преработка на хитот ,,Во Струмица на улица’’ на Тунџај Шавлев со музички колеги од дома (видео)

2091

На иницијаитва на Тунџај Туна Шавлев деновиве беше направена преработка и преточен во видео онлајн спот легендарниот  хит ,,Во Струмица на улица’. Песната ја направи со повеќе музички колеги и е снимена секој во својот дом  заради коронакризата.  Освен Шавлев  во реализацијата на овој проект учествуваа Никола Станишич, Ване Наумов, Мите Костов , Ченгис  Садо и Дамјан Василевски. Станува збор за  музичари  кои со своето искуство може да направат одлични изненадувања како тим според приложеното во видеото.

,,Песната ,,Во Струмица на улица’’ ја работевме неколку денови со цел на струмичани  да им понудиме нешто ново и да им дадеме надеж дека мора да се избориме со ова криза и да внесеме светлина и надеж дека истата ќе се преброди. Ние сме момци кои зад себе имаме искуство,,кусо ни изјави Шавлев

Станува збор за музичари кои се дел од повеќе бендови но со преработката на ,,Во Струмица на улица’’ докажуваат дека може да бидат и самостојна музичка група која има што да понуди на фолк сцената.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.