Одбојкарско селфи за седмата победа во низа – Македонија Макс пролетва не знае за пораз

1513

Одбојкарките на Македонија Макс ја забележаа и седмата првенствена победа ова сезона. Викендов во салата при ООУ Видое Подгорец во Струмица славеа победа против Бамикор од Тетово кој преку вториот сет се обиде да извлече поволен резултат но избраничките на Зоран Јанков не дозволија изненадување

Домакинките поведоа со 1:0 (25:23) но тетовчанки се заканија веднаш и возвратија со (26:24) за 1:1. Во продолжението одбојкарките на Македонија Макс ги стегнаа своите линии и со 25:18 ги доби третиот и четвртиот сет за конечни  3:1 во сетови и одбојкарско селфи за остварената седма победа

Одбојкарките на Виктори Волеј не успеа да направат изненадување пред своја публика. Во салата Партизан претрпеа пораз од Работнички Скопје со 3:1 во сетови, пораз кој може да ги оддалечи од желбата за пласман во плеј офот

За разлика од нив Наковски волеј успеа да украде бод на тешкото гостување во Скопје кај Работнички жени каде претрпеа пораз од 3:2 во исклучително неизвесен натпревар во кој струмичанки можеа и да слават победа.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.