Нови приведени лица во Југоистокот оти не почитувале полициски час, се поднесуваат и пријави до обвинителствата

1854

На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица синоќа 13 граѓани ги прекршиле прописите и наредбите предвидени од страна на Владата и Министерството за здравство за време на епидемија, односно го прекршиле полицискиот час со предвидените забрани за движење во определен период, информираа од СВР Струмица.

Според инфромацијата 7 лица се затекнати на подрачјето на Полициската станица на Струмица, 3 на подрачјето на Валандово , 2 на подрачјето на Полициската станица на Гевгелија и едно во Радовиш. Од овие лица три се приведени во полициските станици

Како СВР Струмица до надлежните обвинителства, вчера поднеле и седум кривични пријави против 11 лица кои во претходните денови го прекршиле полицискиот час. 4 пријави се поднесени до обвинителството во Радовиш, две во Валандово и една до обвинителството во Гевгелија

Инаку времетраењето на полицискиот час за време на викендот како што одлучи Владата се зголемува

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.