Новиот прволигаш ОК ,,Струмица Жени” во недела во сала Парк организира меѓународен турнир

2906

Новиот женски одбојкарски прволгиаш ,,Струмица Жени” во недела на 13 октомври во спортската сала Парк организира меѓународен одбојкарски турнир на кој освен тие ќе земат учество и екипите на ОК Вардар Жени од Скопје, ОК Пелистер Волеј од Битола и тимот на ЖОК од Ваљево – Србија. Според организаторите на пладне ќе се одиграт полуфиналните мечев во кој ждрепката посака први да играат тимовите на Вардар Жени од Скопје и Ваљево од Србија. Дуелот започнува во 11 часот додека во 12 часот и 30 минути мегдан ќе поделат тимовите на Струмица Жени и Пелистер Волеј. Поразените од двата меча утре во 17 часот ќе играат во малото финале а победниците во големото финале закажано во 18 часот и 30 минути

ОК Струмица Жени изминатиот викенд зеде учество на седмиот турнир организиран од Пелистер Волеј во Битола каде го освоија второто место а Симона Крства и Мелани Додевска беа прогласени за најдобри на своите поизиции за што добија пехари. На турнирот освен струмичанки напстапуваа Панда од Врање, Форца од Скопје и домаќинот Пелистер Волеј

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.