Надежите на „АП Брера Струмица“ генерација 2013 го освоија првото место на турнирот „Фер плеј“ во Охрид (фото)

769

Фудбалерчињата на „АП Брера Струмица“ од генерацијата 2013 го освоија турнирот „Фер плеј“ во Охрид кој се одржа изминатиот викенд. На турнирот учествуваа детски екипи од седум држави од Европа а дечињата предводени од тренерите Љупче Пенев и Кире Ангеловски се искачија на врвот во конкуренцијата за фудбалери 2013-тата.

,,Надежите на „АП Брера Струмица“ во сите мечеви доминираа а во финалето славеа против струшкиот Јанг Тим. Освен првото место, во ова генерација, нашите деца ги понесоа и наградите за најдобар голман и играч на турнирот „Фер плеј“. Филип Петров беше избран за најдобар голман, додека Богдан Трајков за најдобар играч. Паралелно висок успех постигнаа и фудбалерчињата од генерацијата 2014 кои стасаа до четвртфиналето“, стои во информацијата на Брера Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.