Криза кај ,,пандевци“, три меча три пораза и без постигнат гол – Ренова ги ,,гипсираше’’ со 2:0

1155

Пандевци ниту во третото коло од Првата фудбалска лига на Македонија не забележаа поволен резултат за да го поправат впечатокот или  да ги оправдат очекувањата од нив.  На гостувањето кај Ренова загубија со 2:0 откако гипсарите  постигнаа голови на почетокот и крајот од средбата . Ова е трет пораз  за избраниците на Александар Таневски кој како кормилар од март сеуште нема првенствена победа со Академијата а во трите воведни меча од годинашниов шампионт немаат ниту посгигнат гол.

Со раното водство, домашната Ренова не дозволи  струмичкиот прволигаш  да наметне своја игра и да го диктира темпото на терен. Во второто  полувреме пандевци беа и поофанзивни но немаа реализација што пак им се врати како бумеранг  откако во финишот Ренова стави печат на победата од 2:0

Следното коло струмичани ќе играат на свој терен со Струга иако црвеното светло е запалено во таборот на Академија Пандев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.