Костадинов ги презентираше потенцијалите на Струмица пред италијанскиот бизнис сектор (видео)

505

Градоначалникот на Струмица Костадин Костадинов заедно со претседателот на Советот Марјан Даскалвоски на бизнис форумот во Тревизо, Италија, во организација на македонско – италијанската асоцијација Апи Нордест ги презентираа потенцијалите и можностите за италијанските стопанственици инвестираат во Струмица

,,Ги потенцирав поволностите коишто ги нудиме за инвестирање: гасификацијата, почетната цена на земјиштето за јавно наддавање од 1 евро за метар квадратен во развиени индустриски зони и големиот потенцијал од 230 сончеви денови во годината и комуналните поволности за инвестирање во производство на соларна енергија,, објави на ФБ Костадинов.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.