Кај Василевска Крстосница товарно возило удри во велосипед управуван од двајца малолетници

1690

На 24.02.2022 во 16.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистрален пат Струмица-Радовиш, на делница од ,,Василевска Крстосница“, товарно возило „сканија“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(45) од Богданци, удрило во велосипед, управуван од двајца малолетници од Струмица. Во несреќата еден од малолетниците се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.