Илиев го доби Договорот од ТАВ од 300 илјади евра за изградба на фекална канализација во Конче

595

Градоначалникот на Конче Благој Илиев го доби Договорот за доделување средства од програмата на ТАВ во висина од 300 илјади евра со кои во општина Конче ќе се подобрува состојбата со отпадните води односно ќе се проширува фекалната канализациона мрежа во општинскиот центар.

Согласно проектот ќе се изведува нова мрежа од 3 150 метри со што долгорочно ќе се реши проблемот со отпадните води во општинскито центар кој целосно не покриен со фекална канализација  Според најавите есенва се очекува да отпочнат работите за проширување на канализационата мрежа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.