Златко Ристов прогласи победа во општина Конче, ДИК ги објави првичните резултати

920

Златко Ристов од ВМРО ДПМНЕ ќе ја предводи општина Конче во наредните четири години откако во вториот изборен круг прогласи победа. Според првичните информации објавени и на сајтот на ДИК, Ристов има освоено 1 083 гласа додека кандидатот на СДСМ Благој Илиев 1 059 гласа

Во ова општина гласале 2 169 граѓани што преставува 78,4 одсто од запишаните гласачи. Ристов има освоено 49, 93 одсто од излезените додека Илиев 48,8 одсто од гласовите

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.