За време на полицискиот час, маркети од Гевгелија и населени места ќе примаат и доставуваат нарачки со прехрамбени артикли

3368

Повеќе супермаркети во Гевгелија но и од населените места Миравци, Мрзенци, Смоквица, Моин и Давидово го прифатија повикот на Општинскиот кризен штаб – Гевгелија да го организираат снабдувањето и доставата на најнеопходни прехранбени артикли на граѓаните во времето, кое со последните мерки на Владата на РСМ, е забрането движење на граѓаните. Овие супермаркети ќе примаат и испорачуваат по телефон нарачки од граѓаните за прехранбени артикли, почнувајќи од денес – среда, четврток и петок, од 16 до 20 часот, како и во сабота и недела, од 10 до 18 часот. Супермаркетите ќе одредат доставни служби со свои вработени кои ќе ги примаат нарачките на дежурните телефони и ќе ги испорачуваат на доставената адреса.

Доколку има и други економски оператори кои сакаат да се вклучат во организираното снабдување и достава на прехранбени артикли за време на забраната за движење, можат да се пријават во Општина Гевгелија, на телефон 072 227 158.

          – „СОЛУН 53“         071 341 592, 072 249 566, 071 392 701

           –  „СОРИТА“             078 202 666

           –  „ГУШЕВ МАРКЕТ“       070 218 452

           – „ГОДА“                           071 226 666

           – Пиљара „КАЈ КЕЦОТ“ 078 295 849

         – „КАМОВ“ ДООЕЛ             078 211 251

– „ЧАНЕ ПЛУС“         078/346-649

Во населени места:

           – „ХОЛИВУД“- Миравци 076 377 599

           – „ТАС-КОМ“- Мрзенци 071 566 000

           – „КРИСТИ“- Смоквица       077 663 222

           – „ТОШЕ КОМЕРЦ“- Моин 078 235 402

           – „ЈОКА ТРЕЈД“- Давидово 070 346 501

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.