Заради градежни работи, патот од Ново до Старо Владевци ќе биде затворен а сообраќајот пренасочен

744

Поради изведување на градежни работи на локалниот пат од Ново до Старо Владевци, во периодот од петок, 26.11.2021 година во 07:00 часот наутро, до недела навечер, 28.11.2021 година, ќе има прекин на сообраќојот и истиот ќе се врши по околниот земјен пат, информираат од Општина Василево

,,Имајќи го предвид крајниот бенефит од реализацијата на овој проект, општина Василево како инвеститор очекува фер однос и разбирање од засегнатите учесници сообраќајот  во  наведените денови.очекува фер однос и разбирање од засегнатите учесници во сообраќајот во наведените денови,, стои во известувањето

Должината на овој локален пат изнесува околу 2 км, а средствата во висина од околу 20 000 000 денари се обезбедени од Светска банка преку Владата на РСМакедонија и Министерството за транспорт и врски во рамки на Проектот за поврзување на локални патишта. Комплетната реализација треба да биде до крајот на оваа календарска година.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.