Жител од Јосифово валандовско освои Милионер Џекпот на VLT -Државна Видеолотарија

8618

Сашо Димов од Јосифово се придружи на среќните милионери на Видеолотарија Касинос Австрија. Тој забавувајќи се на видеолотариските терминали на Евротип во Јосифово, стана сопственик на најголемиот МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ неделава. Освоената добивка МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ на 10.12.2022 е вредна 1.659.734,00 денари , објави порталот Екипа.

Како што пренесе проталот, Димов сè уште бил под импресии на добивката. Открил  дека често се забавува на видеолотариските терминали, а Burning Hot му е омилена игра. која се покажала и како одличен избор кој му помогна да стигне до МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ. Димов не знае како ќе ги потроши парите од добивката, но е сигурен дека 2022 е среќна година за него.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.