Едно лице загина во пожар во семејна куќа во Струмица

2435

Синоќа едно лице загина во пожар што избувнал во ќуќа на улица „Пиринска” во Струмица. Како што соопшти полицијата пожарот избувнал во куќа сопственост на 63 годишен струмичанец а во изгорениот објект има изгорено човечко тело.

,,Од страна на територијалната противпожарна единица Струмица пожарот бил изгаснат, а увид на местото ќе биде вршен во текот на денешниот ден од страна на Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица,, соопшти полицијата

Во гаснењето на пожарот учествувале три против пожарни возила и 9 пожарникари. Пожарот бил ликвидиран за еден час. Претпладнево екипи на полицијата и Јавното обвинителство беа на терен и ги утврдуваа причините за пожарот но и идентитетот на починатиот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.