Драгана од Струмица повторно ,,растури” во Ѕвездите на Гранд – пееш како змеј и кажа Шерифовиќ

8287

Младата Драгана Костова од Струмица успеа да се пласира во седмиот круг од балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд”. Таа повторно го освои жирито со својата интерпретација и освои шест гласа а по прегласувањето доби три колку и нејзината противкандидатка Теодора Марковиќ по што претседателот на жирито одлучи и двете директно да се пласираат во следниот круг од ова натпреварување

Драгана ги отпеа песните ,,Сузе за крај”  и ,,Тек је 12 сати”  а жирито повторно ја пофали за нејзиниот глас, распон, енергија. Кажаа дека имала тежок репертоар но со нејзините 16 години го отпеала како вистински професионалец.

,,Драгана вечерва пееше многу, многу добро, на 16 години пееш како змеј. Се што се договоривме го исполни,, кажа нејзината менторка Марија Шерифовиќ

фото www.grand.online

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.