Драгана од Струмица блесна во ,,Ѕвездите на Гранд”, го освои жирито а за ментор ја избра Шерифовиќ (видео)

8457

16 годишната Драгана Костова од Струмица го освои жирито на Ѕвездите на Гранд и ги освои сите шест гласа откако таа се престави со песните ,,Круна” од Невена Божовиќ и ,,Нисмо смели” од Јована Николиќ и Марија Шерифовиќ.

Младата Драгана гласовите ги доби уште додека ги интерпретираше песните и таа ќе биде втората струмичанка која ќе настапува во вториот круг од ова музичко шоу.

Костова учествуваше и во шоуто ,,Неки нови клинци’’ кога го освои второто место. Таа тогаш во финалето собра околу 9500 гласови и постојано имаше позитивни коментари од жирито.

Како изгледаше настапот на младата струмичанка, може да видите во видеотото од 23 минута

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.