Градоначалникот Ангов додели признанија на институции фирми и здруженија, за придонес во развојот и промоција на Дојран (фото)

2270

Општина Дојран го одбележа празникот 5 ти ноември со низа свечености а на повеќе институции фирми и здруженија им беа доделени плакети и признанија кои во изминатиов период работеле на развојот и афирмацијата на ова општина. Градоначалникот Анго Ангов кажа дека тоа се личности и институции кои вложуваат во Дојран и зборуваат со жар како што тој зборува за својот Дојран.

,,Искрено го сакам Дојран, ги сакам луѓето кои што живеат во општина Дојран, посебно драги ми се оние што инвестираат во Дојран, кои го промовираат и зборуваат за него со иста жар како што зборувам и јас. Затоа не ги забораваме и ќе им доделиме плакети и признанија во знак на благодарност,, кажа градоначалникот Ангов

Ангов додели плакета и признанија на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, на ФК Џокер од Фурка, ФК Дојранско езеро, Здружението на пензионери, Стоматолошката ординација Полидент, заботехничката лабараторија Митановски, хотелот Ла Тераса, здружението на пензионери од Дојран и градоначалникот на Медулин од Хрватска Бујиќ

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.