Во струмичка фирма откриени 330 килограми режан тутун без бандероли, соопшти МВР

1073

Деновиве во фирма во Струмица пронајдени се 330 килограми режан тутун без бандерола, соопшти МВР.  Како што стои во информацијата од страна на полицијата и пазарната инспекција била извршена контрола во фирмата при што откриен е тутун кој бил без бандероли и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. Други детали МВР не соопштува.

,,По добиени оперативни сознанија, полициски службеници на Регионалниот центар за гранични работи- Исток, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР и СВР Струмица во координација со пазарен инспекторат од Струмица извршија контрола во фирма во Струмица, при што пронајдоа 330 килограми режан тутун без бандерола. По целосно документирање и расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава,, стои во информацијата на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.