Во СОУ ,,Богданци” следната учебна година ќе има и Електротехничка струка !

452

Во новата учебна година во ОСУ Богданци може да се запишат вкупно 159 ученика во 6 паралелки. Според објавениот Kонкурс на МОН за запишување на ученици во учебната 2022/2023 година во ова средно училиште покрај постоечкото Гимназиско образование, Сообраќајната, Здравствената, Градежно геодетската и Текстилно кожарската струка ќе има и Електротехничка струка четиригодишно образование за образовниот профил електротехничар – енергетичар / електротехничар за компјутерска техника и автоматика

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.