Беласица го доби распоредот на дуелите од Втората лига Исток, за камбек во елитата стартува со радовишки Детонит

429

Во „ФФМ денеска беше одржана ждрепка и одреден распоредот на натпревари за новата натпреварувачка сезона во ВТОРА македонска фудбалска лига која и ова година ќе биде поделена на источно и западно друштво и ќе брои по 10 екипи.

Натпреварите од првото коло во новата сезона ќе се играат на 25. август, со почеток од 16 часот. Според распоредот што го објави ФФМ, БЕЛАСИЦА чии амбиции се експресен камбек во елитата дуелите од Втората лига Исток ги започнува со Детонит Јуниор во Радовиш. Во источното друштво, освен овие два тима се и екипите на Победа од Прилеп, Слога 1934 од Виница,  ГФК Осогово од Кочани, Тим Локомотива од Градско, Кит го од Пехчево, Кожуф од Гевгелија, Каменица од Саса и Братство 07 од Житоше

Целиот распоред од мечевите од Втора лига Исток можете да го видите ТУКА

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.