Ангел Јовевски и Орце Трајанов од Радовиш објавија свој ковер на ,,Магдалена’’ од Оливер Драгоjевиќ (видео)

5126

Тандемот Ангел Јовевски и Орце Трајанов од Радовиш објавија ковер на легендарниот хит на Оливер Драгоjевиќ ,, Молитва за Магдалена’’ во кој доминира гласот на Јовевски во придружба на клавир од професорот Орце Трајанов. Станува збор за тандем кој фунцкионира околу 3 години и зад себе го имаат коверот на песната ,,Моја драга’’ од Здравко Чолиќ.

,,По пауза од една година сакавме да објавиме нешто што ќе ја изненади и повозрасната и помладата публика. Хитот на Оливер ,, Молитва за Магдалена’’ сметавме дека го знаат сите и се одлучивме токму за овој безвременски хит. Финалниот продукт односно видео записот на овој хит во наша изведба, излезе фантастично и премногу сме задоволни,, ни изјави Ангел Јовевски од Радовиш кој две сезони беше дел од големото музичко шоу на Балканот ,,Звезде Гранда“

Видео записот на коверот ,,Молитва за Магдалена’’ е снимен од страна на продукцијата ,,Showtime’’  од Струмица под режисерска палка на Ѓорги Кончалиев и Кире Пиличев а истиот е реализиран во ресторанот Дајмонд во Радовиш. Во продолжение може да го видите и да ја слушнете изведбата на овој хит од тандемот Јовевски Трајанов…..

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.