Амадеус Бенд со концерт во Радовиш а ќе настапат и Троја и Ристе Ристески, најавуваат одлична забава

2113

Српската поп и рок група Амадеус Бенд во сабота ќе одржи концерт во Радовиш со што и официјално ќе биде отворена летната сезона во Д-Клуб. Освен Амадеус Бенд кој е познат по одличните забави на македонско тло, пред приустните во Радовиш свој настап ќе има и македонската Гранд ѕвезда Ристе Ристески кој сигурно чекори во професионалните музички води и Троја .

,,Имаме чест со овие музички имиња да ја отвориме летната сезона но и да  уживаме во нивните хитови изведени во живо. Амадеус Бенд знае да направи одлична атмосфера а исто така и Троја но и Ристе Ристевски кои ексклузивно ќе имат концертни настапи токму по повод отварањето на новата летна сезона во комплекс „Д-клуб“ во Радовиш  или поранешен Базен Шампион и тоа во прекрасен амбиент и пријатната свежина околу базенот’’ информираа од Д-Клуб од каде упатија покана до сите кои сакаат вистинска забава да бидат дел од мега концертната вечер

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.