,,Алегро’’ и Санде со Џамбо Агушев снимија свадбарска песна, ќе ја промовираат идната недела

2426

Бендот ,,Алегро’’ со Санде Митев,  деновиве влегоа во студио за да ја снимат новата песна насловена ,,Родени сме тука’’.  Станува збор за нов сингл, во кој, свој дел и печат  има и кралот на трубата Џамбо Агушев. Како што дознаваме песната е свадбарска поврзана за печалбарите кои каде и да се, најубавите моменти ги споделуваат во родниот крај.

Членовите на Алегро се автори на музиката додека текстот е на Борче Нечовски. Песата се снимаше во XL студио на Дејан Момировски и се очекува да биде готова до крајот  на неделава по што ќе следи промоција на социјалните мрежи и интернет платформите

,,Очекувам позитивни реакции од публиката оти веќе ретко се снима нов матријал бидејки мноту тешко е за промоција. Ни остана само социјалните мрежи и порталите, оти по телевизиите слабо не има нас не само народњаците туку и оние кои што ја негуваат забавната музика. Песната е наменска за свадби и интензивно ќе се пее после Велигден кога започнуваат и свадбите а во тој период ќе се обидеме да ја промовираме,, ни изјави Санде Митев

За синглот ,, Родени сме тука,, бендот ,,Алегро’’ најавува и видео спот кој ќе се реализира наскоро

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.