Автобусите на Струмица Експрес испишале повеќе лубовни приказни кои завршиле со брак

4983

Никогаш не знаеш каде ќе ја запознаеш љубовта на својот живот пишува порталот ММС кој пренесува приказна, за необични судбоносни љубовни средби  кои започнале во автобус на  Струмица Експрес на релација Струмица- Скопје  а некои од нив завршиле со брак.

ММС низ лични сведоштава на Мирче Стојанов  и Орце Костов едниот возач а другиот патник пишува како ги нашле своите животни сопатнички токму во автубусите на Струмица Експрес. Мирче по неколку одбивања, како ја освоил својата сакана од Радовиш додека Орце Костов од Велес  како ја најде својата љубов – струмичанка со која свадбената  фотосесија ја направиле во автобус на Струмица Експрес

Повеќе можете да прочитате на ММС

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.