дома тагови џенова

таг: џенова

Горан Пандев полни 37 години а коментаторката Бартоло му ги избра трите ТОП гола за Џенова (видео)

Горан Пандев ,,растура’’ ова сезона во дресот на Џенова. Постигна 9 голови и тој во моментов е најдобриот стрелец во таборот на Џенова. Пандев...

Ќе полни 37 ама и понатаму ги тресе мрежите, Пандев со нов гол во дресот на Џенова (видеа)

Струмичкиот фудбалски интернационалец Горан Пандев за две недели ќе наполни 37 години но и понатаму покажува одлични перформанси на фудбалските терени и голгетерски способности....

Пандев го продава својот ,,свет’’ дрес, парите ќе ги донира во борбата против КОВИД – 19 во земјава (видео)

Струмичкиот интернационалец кој настапува за Џенова и капитен на македонската фудбалска репрезентација се вклучи во глобалната акција за аукција на дресови од познати фудбалери...

Ќе играм уште една година, сакам кариерата да ја завршам со настап на Македонија на ЕП, вели Пандев кој...

Струмичкиот фудбалски интернационалец и капитен на македонската сениорска селекција Горан Пандев кој од 10 март е дома заради пандемијата со коронавирусот ја пролонгира одлуката...

Секој треба да биде одговорен за себе и кон другите, затоа седете дома и слушајте ги препораките, порача Горан...

Капитенот на македонската  фудбалска репрезентација - струмичанецот Горан Пандев во рамките на иницијативата „СедиДома“, јавно ги повика сите граѓани да ги следат владините препораки...

Екипа: Чудо во најава – Горан Пандев назад во Интер ?!

Струмичкиот интернационалец и капитен на македонската репрезентација - Горан Пандев кој настапува за Џенова, би можел да се врати назад во Интер и да...

Цел стадион го скандираше името на Горан Пандев кој донесе победа на Џенова против Сасуоло (видео)

Публиката на стадионот  „Луиџи Ферарис’’ неколку минути го скандираше името на Горан Пандев откако постигна гол за победа на Џенова во дуелот со Сасуоло. Во...

Горан Пандев постигна еврогол за Џенова против Лече – погоди од 40 тина метри ( видео )

Струмичкиот интернационалец и капитен на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев постигна гол за Џенова од 40 тина метри не мечот против Лече од италијанското...

Видео – Делириум на стадионот Лујџи откако Пандев постигна гол за Џенова против Јувентус

Струмичанецот Горан Пандев направи делириум на трибините на стадионот ,,Лујџи Ферарис,, откако асистираше но и го постигна вториот гол за ,,Џенова’’ во дуелот против...

Пандев испиша историја во италијанското првенство, одигра 400 меча во Серија А

Струмичкиот интернационалец Горан Пандев кој е  и капитен на македонската репрезентација  влезе во историјата на италијанската Серија А. Тој во дресот на Џенова  одигра...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...