дома тагови Ума

таг: Ума

Целосно асфалтиран патот до гевгелиско Ума – се отвора можност за развој на руралниот туризам !

Со афалтирањето на преостанатите 800 метри од патот, од крстосницата на патот Гевгелија-Смрдлива Вода до Ума, по повеќе од една деценија целосно се заокружува...

Се отвора можноста за развој на руралниот туризам во Ума гевгелиско – почна доизградбата на патот

Започнаа градежните работи за доизградба на патот до Ума. Со доизградбата на преостанатите 800 метри од патот, целосно се заокружува оваа сообраќајница, од крстосницата...

Струмичка фирма го доби тендерот и ќе го гради патот до гевгелиско Хума за да заживее туристички

Струмичката компанија Портланд ја доби јавната набавка за изградба на дел од патот до село Хума во општина Гевгелија што ја распиша Центарот за...

Во Гевгелија, Дојран, Валандово и Конче со над 370 илјади евра ќе се збогатува туристичката понуда

Околу 23 милиони денари или нешто повеќе од 370 илјади евра ќе се инвестираат во општините Гевгелија, Дојран, Валдново и Конче во рамките на...

Заради се поголемиот број позитивни, кризниот штаб од Гевгелија бара воведување полициски час

Општинскиот кризен штаб на Гевгелија бара воведување полициски час на територијата на Општината во периодот од 21:30 часот до 5 часот наутро и враќање на...

Конче, Дојран, Валандово и Гевгелија заедно со ЦРЈПР ќе реализираат проекти за подобра туристичката понуда во Југоистокот

Проектот што доби најмногу гласови за реализација преку Центарот за развој на Југоисточниот плански регион идната година е ,,Збогатување на туристичката понуда во Југоисточниот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Александар Стојанов поставен за прв тренер на ФК Беласица откако замина...

Откако Васе Беќаров и ФК Беласица спогодбено се разделија на едно коло пред крајот на есенската полуетапа, управата на клубот донесе одлука на клупата...