дома тагови Струмица

таг: Струмица

Струмички Астраион славеше против фаворитот Голден Арт, Перовановиќ одличен на голот а Наков најефикасен

Струмичките ракометари  на свој терен славеа победа против Голден Арт КЛ7 со 30:28 Ова е четврта победа за Астраион Хендбол можеби и најдрага ако...

Колку општините од Југоистокот заштеделе струја во октомври во однос на истиот месец во 2021 (ТАБЕЛА)

Босилово има најголема заштеда на електрична енергија од општините во Југоистокот во месец октомври споредено со истиот месец од минатата година. Вака покажува анализата...

Кои се трите приоритетни проекти што струмичани ги изгласаа на Буџетскиот форум за 2023

Набавка на еко електрични автобуси и поставување на модерни смарт постројки, поставување на фотоволтаици на сите основни и средни училишта и соларен катастар, ова...

Струмица има шаховски потенцијал – најмладите на Цареви Кули без пораз втори во Македонија

Најмладиот тим на ШК ,,Цареви Кули'' од Струмица во состав Мартин Гоцев, Јован Вукашиновиќ, Трајче Карадакоски и Мартин Велков го освоија второто место на...

Струмички Комуналец набави 250 метални контејнери за отпад, ќе бидат поставени на повеќе места

Струмички Комуналец почна со поставување нови метални контејнери за отпад откако изминативе денови склучи договор за набавка на метални контејнери од фирмата ,,Технички институт...

Костадинов на Форум на паметни градови во Чешка – најави 100% електричен јавен транспорт во Струмица

Во период од 16. до 18. Ноември, во Прага (Чешка), се одржа Економски Форум на Паметни Градови од Западен Балкан, во организација на Министерството...

Струмица го објави тендерот за адаптација на дел од подрумот од општинската зграда за Младински центар

Општина Струмица деновиве распиша Јавна набавка  за адаптација на дел од сутерен (подрум) на општинската зграда кој треба да премине во Младински центар. Огласот...

12 фирми се јавиле за реконструкција на улицата ,,Крушевска” во Струмица – тендерот го доби струмичка фирма

Струмичката фирма Дикор ЦД ДООЕЛ го доби тендерот за реконструкција на улица ,,Крушевска Република,, откако општина Струмица пред повеќе од месец дена распиша јавна...

ВМРО ДПМНЕ со иницијатива за јавен превоз во Струмица, Костадинов објави дека веќе се прават анализи за воведување

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ,,За обнова на Македонија"за следната седница на Советот на општина Струмица поднесе точка на дневен ред за донесување...

Во струмичката катедрала „Успение на Пресвета Богородица“ ќе бидат изложени моштите на Св. Иван Павле II

Утре во Катедралната црква „Успение на Пресвета Богородица“ во Струмица ќе бидат изложени моштите на Св. Иван Павле II, објави порталот Католици Мк. Моштите...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Андонов во Турската амбасада ги презентираше потенцијалите на Општина Василево за...

Првиот човек на општина Василево Славе Андонов заедно со советникот Ридван Мемедов денеска остварија средба со амбасадорот на Турција во земјава Хасан Мехмет Секизќок...