дома тагови Саше Митев

таг: Саше Митев

Саше Митев се раздели од Стакато Бенд – заминува за Берн Шваjцарија во Стринг Арт Бенд

Пејачот Саше Митев објави дека се разделува од ,,Стакато Бенд'' во кој беше составен дел повеќе од две години а со кој снимија неколку...

Саше од Стакато Бенд се сврши со Кристина чија рака ја побара во Швајцарија – свадба најави догодина

Фронтменот на ,,Стакато бенд’’ Саше Митев веќе не е ерген. Тој деновиве се сврши со Кристина чии корени се од Ново Село но живее...

Стакато Бенд со Кристина и Шавлев подготвуваат музички проект со ковери од повеќе песни

Стакато Бенд заедно со Кристина Стојкова и Тунџај Туна Шавлев деновиве снимија ковери на неколку песни како летно изненадување за својата публика. Станува збор...

Санде и Саше со хуманитарна забава во Градашорци, ќе пеат за Стојче да застане на нозе

Санде Митев од ,,Алегро Бенд,, и Саше со ,,Стакато Бенд,, ќе одржат хуманитарна забава во Домот на културата во Градашорци за својот сограѓанин Стојче...

По две години постоење, Стакато Бенд од Струмица влезе во студио и почна да снима песни

,,Стакато бенд’’ од Струмица влезе во студио и почна да снима преработки на македонски народни песни. Истите се снимат во Скопје а како што...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...