дома тагови Радовиш

таг: Радовиш

Ристе не направи среќни родители, да подрасне се враќам на музиката , вели Кате која стана мајка

Фолк пејачката Катерина Ристова стана мајка. Во болницата ,,West Penn'' во Питсбург, Пенсилванија САД, каде со сопругот Васко Митев од Радовиш веќе живеат, на...

Со асфалтирањето на патот, се отвара можност Смиљанци да стане етно село – вели градоначлникот Конзулов

Општина Радовиш во соработка со канцеларијата на Светска Банка во  земјава , потпишаа договор со фирмата „Ленди Груп“ ДООЕЛ- Скопје за изградба на патот...

Фото од првиот ,,Радовишки Детски Карневал’’ – Шаренило од бои и фантастични креации !

По повод јубилејот 1000 години Радовиш, во организација на Центарот за култура ,,Ацо Караманов,, се одржа детски карневал по радовишките улици. На карневалот учествуваа...

Лишени од слобода двајца радовишани кои ,,пустошеле шума” на Плачковица

Радовишката полицијата  од слобода лиши двајца радовишани кои ги фати на дело како вршеле  нелегална сеча на огревно дрво на планината Плачковица и ги...

Средношколците од Коста Сусинов од Радовиш ќе прават биоѓубриво – добија компостери

Средното училиште ,,Коста Сусинов,, од Радовиш, органскиот отпад ќе го компостира и ќе произведува  биоѓубриво кое ќе го користи за сопствени потреби. Ова средно...

Фотогалерија од модната ревија на децата со попречености во Радовиш кои порачаа „Убави сме, свои сме“

Во организација на Здружението за помош и поддршка на лицата со Даунов синдром ,,Вера’’ од Струмица  во Радовиш се одржа модна ревија на децата...

Јордан Митев со промоција на спотот за новиот сингл ,,Наздрави за љубов, наздрави за среќа’’ кој го снимаше во...

Јордан Митев викендов ќе го промовира  видеозаписот на новиот сингл ,, Наздрави за љубов, наздрави за среќа’’ снимен во радовишкиот ресторан ,,Тиамо Гарден,,  кој...

Фото – Во Радовиш поставена нова урбана опрема, елементите со уникатен архитектонски дизајн

Деновиве заврши поставувањето на новата урбана опрема која треба да му даде нов лик и слика на Радовиш. На повеќе локации низ градот поставени...

И општините Радовиш и Конче ќе добијат машина Ровокопач, ќе ја користат комуналните претпријатија

Од Програмата  за развој на руралната ифраструктура, за која Владата побара, а Европската Унија одобри 15,5 милиони евра, заеднички универзален ровокопач ќе добијат и...

Радовишанка која ги изненадува сите, работи како возач на камион за собирање ѓубре и не се срами

Слаѓана Јакова од Радовиш е вработена во ЈП ,,Плаваја,, и таа е единствената жена во ова комунално претпријатие, која вози камион за собирање ѓубре....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Објавена програмата за „Струмичкиот карневал 2023“ кој ќе се одржи од...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал, ја објави Програмaта за годинашново издание. Карневалските денови почнуваат на 22 февруари кога клучот на градот од страна на...