дома тагови Радовиш

таг: Радовиш

Приведен дилер од Радовиш, полицијата во неговиот дом пронајде марихуана

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш вчера...

Сообраќајот од Струмица и Радовиш кон Скопје, времено ќе се пренасочи низ Штип заради завршување на експресниот пат (видео)

Сообраќајот на патничките и товарните возила од Струмица и Радовиш кон Скопје времено ќе се пренасочи низ Штип заради изградба на мост на реката...

Општина Радовиш ќе стипендира 24 ученици кои ќе добиваат по 2500 и 3000 денари 9 месеци

Општина Радовиш и ова година ќе стипендира основци и средношколци кои имаат одредени таленти, покажуваат резултати и се најдобро рангирани во своите училишни средини....

Радовиш добива ново улично со ЛЕД светилки, ќе бидат заменети сите сијалични места во градот и населените места

Во општина Радовиш почна замената на старите улични со нови енергетски ЛЕД светилки со што ова општина ќе добие енергетско ефикасно улично осветлување. Екипи...

Бочварски на средбата со АМЕРИТ во Радовиш најави нова поддршка за транспортерите и успешна распределба на ЦЕМТ дозволите

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска во Радовиш, оствари работна средба со претставници од СИЗ Македонија Сообраќај АМЕРИТ, на која  разговараа за...

Нови 40 заболени од коронавирус во Струмица, Радовиш, Гевгелија и Валандово, бројката на активни во Југоистокот – 351

Во последните 24 часа во земјава регистрирани се 364 нови случаи на ковид-19, а направени 2140 тестирања при што три лица се починале од...

Струмица со нови 11 позитивни на ковид-19, во моментов четврти град во земјава со најголем број активни случаи со...

Во изминатото деноноќие во Струмица се регистрирани нови 11 позитивни нa вирусот ковид-19, со што бројката на активни случаи на територијата што ја покрива...

Колку вработени има во општините од Југоистокот, раст во Гевгелија опаѓање во Струмица – истражување на ЦГК од Скопје

Според истражувањето на Центарот за граѓански комуникации  од Скопје за последните  три години во општините во земјава бројот на вработени и ангажирани лица во...

Радовишко Ињево доби нов лик со новите асфалтирани улици за кои жителите отстапуваа простор од имотите да се изградат...

Радовишко Ињево деновиве доби две нови асфалтирани улици. Станува збор за улици со ширина од пет метри но и тротоари со бехатон. Првиот човек...

Дури 18 нови позитивни на ковид-19 во Струмица, новозаболени има и во Гевгелија, Радовиш и Валандово

Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19, соопшти министерството за здравство. По градови во Скопје...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва на полноќ, бензините поевтинуваат а дизелот останува со иста...

Од вечерва на полноќ се намалува цената на бензинот за половина денар, додека цената на нафтата за возилата и за домаќинствата останува непроменета. Регулаторната...