дома тагови откупен центар

таг: откупен центар

Во Струмица ќе се гради откупен дистрибутивен центар за зеленчук – парите обезбедени со заем од Светска Банка

Владата ја отпочна постапката за изградба на Откупно дистрибутивен центар за зеленчук во Струмица но и за овошје во Ресен. Министерот за земјодлество денеска...

Ковачевски: Во 2023 во Струмица ќе се гради откупно-дистрибутивен центар за сигурен пласман на земјоделските производи

Идната година ќе почне изградбата на откупно дистрибутивни центри во Струмица и Ресен. Вака најави премиерот Димитар Ковачевски кој заедно со министерот за земјоделство...

МЗШВ најави изградба на откупно дистрибутивен центар за зеленчук во Струмица преку проект на Светска Банка

,,По успешните преговори со Светска Банка за проектот ,,Модернизација на земјоделството’’ во вредност од 46 милиони евра, во кој како главна компонента се два...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител од Валандовско Удово, полицијата го сомничи дека предизвикал пожар...

На 29.05.2024 во 11.30 часот во село Удово, валандовско, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода К.Ш.(23) од с.Удово поради постоење...