дома тагови Основно јавно обвинителство Струмица

таг: Основно јавно обвинителство Струмица

Околу 210 илјади евра ќе добијат лицата кои претрпеа штети од пожарот во Глобал

13 милиони денари или околу 210 илјади евра ќе им бидат поделени на правните и физичките лица кои претрпеа штети од ланскиот пожар во...

Двајца струмичани добија притвор од 30 дена, за нив обвинителство отвори истрага за дистрибуција на детска порнографија

Двајца струмичани заработија 30 дневен притвор од Основното јавно обвителство од Струмица бидејки во 2019 тата присилиле малолетничка која имала наполнето 14 години на снимање...

Казни од по 500 евра за 29 струмичани бара Јавното обвинителство кое подигна обвиненија и против две фирми

Основното јавно обвинителство Струмица до надлежен суд поднесе предлози за издавање казнени налози против 27 лица за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи“...

Обвинителството од Струмица бара казни од по 500 евра за 35 струмичани оти не почитувале полициски час

Основното јавно обвинителство – Струмица во текот на денешниот ден, постапувајќи по кривичните пријави, до Основниот суд – Струмица поднесе 30 предлози за издавање...

Основното јавно обвинителство во Струмица предложи парични казни од по 500 евра за 25 лица

Заради стореното кривично дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик, Основното јавно обвинителство...

Струмичкото обвинителство бара судот да казни 69 лица со по две и три илјади евра оти не почитувале самоизолација...

Струмичкото основното јавно обвинителство до надлежниот суд во Струмица поднесе предлози за издавање казнени налози за дури 69 лица кои во изминатиот период  непостапувале...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Активисти од ,,Ја Штитам Беласица“ реализираа екоакција ,,Колешино без отпад“- најавија...

Младите од населеното место Колешино, активисти на ,,Ја Штитам Беласица“ реализираа акција со која ги исчистија улиците од отпад но и ги уредија јавните...