дома тагови ОК Наковски волеј

таг: ОК Наковски волеј

Струмица викендов во Штип во „трка“ за две одбојкарски КУП титули – по мажите, фаворити и жените !

Од четврток до недела во спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип ќе се одигра завршницата од Одобјкарскиот КУП на Македонија во машка и женска...

Теона Галабовска најдобар млад спортист на Струмица за 2022, на тронот Хаџи-Тосева и Зетов

15 годишната Теона Галабовска – капитенот на кадетскиот состав на ЖФК Тиверија е избрана за најдобар млад спортист на Струмица од екипниот спорт. Теона...

Викендов ОК Наковски Волеј организира меѓународен турнир во чест на Илија Караманов

Викендов во организација на ОК Наковски Волеј, во Струмица ќе се одржи третиот по ред меморијален меѓународен одбојкарски турнир во жени „Илија Караманов“  на...

OK Струмица викендов по осмиот КУП трофеј – се очекува неизвесност кај девојките !

Најдобриот одбојкарки тим во последнава деценија во земјава - ОК Струмица 47&72, викендов во Кавадарци треба да ги истрча последните ,,100'' метри од одбојкарскиот КУП...

Кирил Ричлиев повторно избран за најдобар тренер во Струмица, на тронот Велков, Митев и Милев

Стратегот на актуелниоt шампион - одбојкарите на Струмица, Кирил Ричлиев е прогласен за најдобар тренер на општина Струмица за минатата година.  Ова признаниe Ричлиев...

Наковски Волеј подобар од Струмица Жени, славеше убедливо во првото градско одбојкарско дерби

Одбојкарките на Наковски Волеј со 3:0 во сетови славеа победа против градскиот ривал Струмица Жени. Во спортската сала при СОУ ,, Димитар Влахов’’ избраничките...

ОК Наковски Волеј го освои турнирот ,,Битола 2021’’ – Стојанова најдобар коректор, Ковачевиќ MVP

Одбoјкарките на Наковски Волеј го освоија деветиот турнир организиран од битолскиот прволигаш Пелистер Волеј  насловен како ,,Битола 2021’’. Освен победничкиот пехаr од таборот на...

Струмица Жени повторно го надигра Наковски Волеј и ја мерка втората позиција

Одбојкарките на Струмица Жени втор пат ова сезона го надигра градскиот ривал Наковски Волеј и ги подгреа надежите за втората позиција за подобар старт...

Одбојкарки од Струмица ќе ги бранат боите на Македонија на турнир во Србија за пласман на ЕП

Три девојчиња од Струмица се дел од македонската одбојкарска селекција до 16 години (генерација 2006 и помлади) која од утре до сабота ќе учествува...

Алчевски избран за млад спортист на Струмица за 2020 а ЖФК Тиверија ги понесе наградите за тренер и екипа

Чуварот на мрежата на Академија Пандев и член на младинските фудбалски репрезентации на Македонија Марко Алчевски е прогласен за најдобар млад спортист на Струмица...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител од Валандовско Удово, полицијата го сомничи дека предизвикал пожар...

На 29.05.2024 во 11.30 часот во село Удово, валандовско, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода К.Ш.(23) од с.Удово поради постоење...