дома тагови настава

таг: настава

Протест пред школото во Моноспитово, родители и наставници сакаат настава со физичко присуство

Револтирани што Комисијата за заразни болести не дала зелено светло за настава со физичко присуство, родителите на основците од училиштето ,,Борис Трајковски’’ од Моноспитово...

Завршните оценки според постигнатиот успех во редовната настава, но и од активното онлајн учество

Доколку ситуацијата не дозволува учениците да се вратат во училниците до крајот на тековната наставна година, завршните сумативни оценки ќе бидат засновани на резултатите...

Ученици од Јане Сандански од Струмица спортуваа, нуркаа, пешачеа и ја дознаваа културата на своите врсници од Обровац во...

Средношколци од СОУ Јане Сандански предводени од професори од ова училиште изминатиов викенд беа во посета Средното училиште Обровац кај Задар Хрватска со кое...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...